Nešiojamieji kompiuteriai yra kur kas patogesni nei stacionarūs, nes jie nėra „pririšti“ prie namų, juos galima kuo puikiausiai naudoti ir kitur. Tik yra vienas esminis momentas, kuris daro didelę įtaką nešiojamojo kompiuterio naudojimui. Tai – nešiojamų kompiuterių baterijos. Jei nešiojamų kompiuterių baterijos neveikia, ar veikia labai trumpą laiko tarpą, per greitai išsikraudamos, tai kelia diskomfortą, kadangi ne visada yra galimybė šalia turėti elektros lizdą, kur galėtume kompiuterį pajungti maitinimui. Kompiuteris yra tas prietaisas, kuriam reikalinga pastovi, nenutrūkstama energija, ypač, jei baterija nebeveikia. Įsivaizduokite, kad rašote svarbų darbą, baterija jau neveikia, o laikant energijos tiekimą vien iš laido, elektra negali nutrūkti nei sekundei, kadangi tokiu atveju kompiuteris visai išsijungtų. Tai yra grėsmė, kad jūsų rašomas darbas išnyks, jei nespėjote išsaugoti to, ką darėte. Taigi, kada turi būti keičiamos senos nešiojamų kompiuterių baterijos? Yra keletas požymių, kuriuos turėtumėte žinoti:
- Jei kompiuterio baterija seniau išlaikydavo energiją dvi valandas, nepajungus maitinimo laido, o dabar tik valandą. Tai jau yra didelis rodiklis, kad bateriją reikia keisti.
- Jei nekalbant apie techninę pusę, tai būtinybė keisti bateriją gali būti ir vizualiai matoma. Pavyzdžiui, jei baterija yra išsipūtusi, tai ji au yra niekam tikusi, bet kuris nešiojamų kompiuterių meistras rekomenduos tokios baterios nebenaudoti ir pirkti naują.
Vadinasi, kompiuterio savininkas turi pats atidžiai sekti, kaip veikia jo kompiuterio baterija, nes niekas kitas gali to gali ir nepastebėti. Visi nešiojamų kompiuterių defektai geriausiai matyti yra pačiam kompiuterio savininkui, nes jis greičiausiai pastebės pakitusį kompiuterio darbą. O jau kokia defekto priežastis, koks remontas, ar kokios detalės keitimas reikalingas, tuo klausimu pakonsultuos kompiuterių meistras. Jei klientas pageidaus, tai kompiuteristas tą detalę ir nupirks, beliks tik atsiskaityti už suteiktas paslaugas.
Nešiojamų kompiuterių baterijos nėra vienodos. Jos skiriasi savo techninėmis savybėmis, spalvomis, formomis, dydžiais. Tai reiškia, kad Samsung nešiojamų kompiuterių baterijos netiks Acer ar Toshiba nešiojamiems kompiuteriams. Kiekvienas kompiuterių gamintojas kuria originalius kompiuterius, todėl nešiojamų kompiuterių baterijos ir skirtingos. Skirtųsi netgi dviejų Samsung nešiojamų kompiuterių baterijos, jei tai skirtingi Samsung modeliai. Kalbant apie spalvas, tai vargu ar labai malonu į juodą ar tamsiai mėlynos spalvos kompiuterį dėti baltą bateriją, nors ji būtų ir nauja. Pripažinkime, kad vizuali kompiuterio išvaizda kompiuterio savininkui net labai rūpi. Ypač svarbi kompiuterio išvaizda tada, jei tai yra kompiuteris, kuris naudojamas ne asmeniniams tikslams, o tai yra darbinis kompiuteris, kurį jums tenka vežioti kartu su savimi per įvairius pristaymus ir pan. Kaip manote, kaip smarkiai nukentėtų jūsų įvaizdis, jei atvyktumėte daryti pranešimo su kompiuteriu, kurio baterija „rėktų“ apie save iš tolo, nes yra balta… kai kurie sugebėtų nekreipti jokio dėmesio į šią smulkmeną, o kiti jaustų dvigubai didesnį diskomfortą kalbėdami prieš auditoriją. Auditorijos baimę jau ir šiaip nėra lengva įveikti, o jei dar kompiuteris stringa ar iššaukiančiai atrodo, tai kalbėti viešai tampa dar nejaukiau. Ir vis dėlto, prezentatorius turi įveikti save, atlikti savo darbą ir išeiti iš patalpos pakelta galva kaip nugalėtojas. Jei prezentatorius tai sugeba, tuomet jis yra geras prezentatorius ir joks kompiuteris tokiam žmogui nesutrukdo, jis nepasimeta darydamas prezentaciją ir be vizualinės medžiagos iš kompiuterio, nes moka užmegzti ryšį su auditorija akis į akį.
leave a reply