Gaminant ir eksploatuojant keltuvą yra atliekami įvairūs darbai. Pavojingiausi iš jų gaminant keltuvą aplinkos apsaugos atžvilgiu yra suvirinimo ir dažymo darbai. Atliekant tiek suvirinimo, tiek dažymo darbus teršiamas gamybinių patalpų oras, nes šie darbai atliekami uždarose patalpose. Gamybinių patalpų oras turi būti saugomas nuo užteršimo technologinėmis, sanitarinėmis bei techninėmis priemonėmis. Dažnai užterštam orui išsklaidyti naudojamas užteršto oro išleidimas pro atitinkamo aukščio dūmtraukius. Aukšti dūmtraukiai išsklaido kenksmingas medžiagas, sumažina jų koncentracijas, bet tai neišsprendžia oro baseino apsaugos problemos. Šiuo atveju gamybinėse patalpose turėtų būti įrengtos vėdinimo sistemos ir ant į lauką išleidžiamų oro dūmtraukių turėtų būti uždėti įvairūs dulkių filtrai ir ciklonai.

Atliekant dažymo darbus dulkėms nusodinti naudojamas krentantis vanduo. Jis taipogi teršiamas. Vandens universalaus valymo metodo nėra. Todėl šiuo atveju reikėtų kaip galima sumažinti užteršiamo vandens kiekį ir jo užterštumą, o nutekamuosius vandenis panaudoti vandens apyvartos reikalams (leidžiant vėl tą patį vandenį prieš tai jį lokalizuotai išvalius valymo įrenginiuose).

Taip pat neleidžiama dažymo reikmenis pilti ant žemės, vandens telkinius ar kanalizacijos sistemą. Eksploatuojant keltuvą įvairių agregatų ir mazgų tepimui naudojami įvairūs hidrauliniai skysčiai bei konsistencinis tepalas. Jie gali nutekėti per hidraulinių mechanizmų ir kitų mechanizmų vietas. Todėl pastebėjus tokių produktų nuotėkį pirmiausia reikia surasti jo nutekėjimo vietas ir jas užsandarinti.

Šie hidrauliniai skysčiai, pasibaigus jų eksploatavimo terminui, teršia aplinką, kadangi yra toksiški. Jie patekę ant žemės sunaikina augmeniją. Nuo žemės paviršiaus vanduo suplauna juos į vandens telkinius. Visa tai trukdo natūraliai vandens aeracijai, didina deguonies deficitą jame, keičia jo sudėtį ir pažeidžia vandens telkinio ekologinius procesus.

Gamtai išsaugoti reikia neteršti aplinkos panaudotais hidrauliniais skysčiais bei naudotais naftos produktais. Dėl to reikia laikytis šių reikalavimų:

  1. Užtikrinti hidraulinės sistemos sandarumą. Hidraulinius skysčius laikyti sandarioje taroje.
  2. Atliekant įrenginio remontą, bei keičiant alyvą, neleistina teršti aplinkos. Tepimo įrenginiai turi būti sandarūs, tvarkingi ir atitikti standartų reikalavimus.
  3. Draudžiama naftos produktus bei hidraulinius skysčius pilti ant žemės ar į kanalizacijos sistemą.
  4. Visus panaudotus hidraulinius skysčius bei naftos produktus reikia surinkti ir gràžinti naftos tiekimo organizacijoms, o tas atliekas, kurių nepriima, suderinus su valstybinėmis aplinkos apsaugos institucijomis, sunaikinti.
  5. Draudžiama tepaluotus skudurus laikyti sudėtus į vieną krūvą.

Laikantis gamtos apsaugos nuo naftos produktų reikalavimų, taupomi įvairūs hidrauliniai skysčiai bei tepalai, nes išvengiama šių medžiagų nuotėkio, mažesni jų nuostoliai pripildant sistemas, pakartotinai naudojant naftos produktus bei hidraulinius skysčius.