Dauguma visuomenės narių visiškai nieko neišmano apie statybas. Nežino, kokie metaliniai vamzdžiai, kokios plytos ar blokeliai, armatūra ar kitos statybinės prekės reikalingos nei kokiais kiekiais. O juo labiau apie tai, kokia dokumentacija reikialinga tam, kad būtų gautas oficialus, galiojantis leidimas statybų darbams pradėti. Juk visi statybų planai turėtų būti realizuoti į apčiuopiamus pastatus, jei jiems paruošti projektai yra tvarkingi. Statybos įmonės pasirenkamos per viešuosius konkursus arba iš karto tiesiogiai sudaromas sandėris su pasamdyti norima bendrove. Paprastai dėl teisės statyti pastatą viešuosiuose pirkimuose važosi tik stiprios statybų įmonės, kurios yra tikros, kad pastatą gali pastatyti mažesnėmis sąnaudomis / kaštais nei kitos įmonės.
Statant pramoninius pastatus būtina atsižvelgti į visus būtinus statybos klausimus. Vienas iš jų – tinkamas patalpų vėdinimas. Pastarojo reikia, kad patalpose būtų švaraus, gryno oro, kuriuo būtų malonu kvėpuoti. Be to, turint tinkamą ventiliaciją patalpose nesikaups per didelė drėgmė, nes bus grėsmės pakenkti žmogaus sveikatai ar tam, kas laikoma patalpose. Tai gali būti bet kokios prekės, bijančios drėgmės. Ventiliacijos vamzdyno pirkimu ir sumontavimu patalpose privalomai rūpinasi statybų įmonė, nes ventiliacija yra pastato statymo dalis. Ventiliacijoms paprastai naudojami metaliniai vamzdžiai. Jie yra ilgaamžiai ir puikiai tinka vėdinimo funkcijoms užtikrinti.
Ventiliacijos angos yra visuose pastato aukštuose aukštuose ir netgi kiekvienoje patalpoje. Tai matyti iš sienose esančių grotelių, kurios byloja apie tai, kur prasideda metaliniai vamzdžiai. Veiksmo filmuose būtent tokie metaliniai vamzdžiai yra pabėgimo planas B arba atvirkščiai, būdas nepastebėtam patekti į konkrečią statinio patalpą. Veiksmo filmuose tai yra įprastą, o realiame gyvenime ar metaliniai vamzdžiai atlaiko žmogaus svorį, čia jau atskiras klausimas. Apie tai reikėtų kalbėtis su specialistais, kurie montuoja, projektuoja ventiliacijos sistemas. Metaliniai vamzdžiai ventiliacijai yra susijungę į vientisą sisetemą ir sudaro tarsi kokį voratinklį. Neturėdami pastato ventiliacijos detalaus plano ventiliacijos vamzdžiuose galite net ir pasiklysti. Iš tiesų to, ką matote filmuose, realiame gyvenime kartoti nepatartina. Metaliniai vamzdžiai tikrai ne ta vieta, kur maloniausia būti. Jie yra pakankamai siauri, tad, jei turite uždarų patalpų baimę (klaustrofobiją), tai šiukštu nebandykite keliauti ventiliacijos takais. Gyvenimas – ne filmas, viskas yra tikra, o jūs – ne Džeimsas Bondas.
Nors vamzdžiai metaliniai, bet jie nėra stori, tad visada yra nedidelis šansas, kad būdamas ventiliacijos viduje žmogus gali nukenktėti, t. y., nukristi iš didelio aukščios, jei vamzdis neatlaikytų žmogaus svorio. Todėl, jei ventiliacijos vamzdynas turi kokių nors problemų, gedimų, tai specialistai gedimus šalina nelįsdami į vamzdžių vidų dėl savo paties saugumo. Remonto darbai vyksta visai kitu principu. Be to, labai retas atvejas, kad per visą pastato gyvavimo laikotarpį kada nors būtų prireikę vamzdynų remonto.
Metaliniai vamzdžiai parduodami įvairių matmenų. Reikalingi skirtingo dydžio vamzdžiai skirtingo dydžio pastatams. Greičiausiai proporcija tarp to, koks metalinių vamzdžių skersmuo ir pastato / patalpų dydis, yra vienaip ar kitaip susijusi. Visą tai paskaičiuojama dar tada, kai ruošiami pastato brėžiniai, dar gerokai iki statybos pradžios. Yra daugybė paruošiamųjų darbų, kurie privalo būti atlikti iki statybininkams pasirodant statybų aikštelėje. Statybininkai negali dirbti, kol jie neturi tikslių nurodymų iš viršesnių asmenų: brigadininko, architekto ir kitų. Visos dienos darbams būtinos statybinės medžiagos turi būti pristatomos į darbo vietą laiku. Už tai atsakingi tiekėjai ir tiekimo vadybininkai, kurie tuos tiekėjus suranda.
leave a reply